Dar Gminy Lubsko

Karetka
Autor: 
M. Konieczka

Zgromadzonych uczestników obchodów Narodowego Święta Niepodległości, którzy przyszli do miejsca pamięci, by złożyć kwiaty i w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy kiedyś polegli w walce o wolność - spotkała wielka niespodzianka i radość!

Zdziwienie było ogromne, gdy pod Centrum Kultury podjechał wraz z Burmistrzem Lubska ambulans karetki pogotowia. Tym razem nie było potrzeby udzielania nikomu pomocy.

Tym razem pomogła Gmina Lubsko, która udzieliła Powiatowi Żarskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 300 000 zł z przeznaczeniem tych środków na zakup przez Szpital na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach ambulansu transportowego.

Burmistrz Lubska Janusz Dudojć przekazał Pani Prezes Szpitala na Wyspie Jolancie Dankiewicz klucze do nowego ambulansu, który dzień wcześniej został zarejestrowany i już może służyć szpitalowi i jego pacjentom.

Zakup nowego ambulansu transportowego pozwoli na transport w bezpieczny i profesjonalny sposób nie tylko chorych z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku, ale również z całego terenu gminy Lubsko, a także innych miejscowości powiatu żarskiego.

Prezes Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. Jolanta Dankiewicz podziękowała Burmistrzowi Lubska i radnym Rady Miejskiej w Lubsku za ten dar.

Jak wspomniała, szpitalna flota jest już mocno wyeksploatowana. Jest nawet auto, które ma przejechanych ponad 1 mln km.
Szpital świadczy różne usługi w zakresie transportu chorych. Przykładowo przewozi pacjentów między budynkami Szpitala w celu wykonania badań, czy przeprowadzenia konsultacji, odwozi pacjentów oddziału geriatrii do domów, przewozi pacjentów, również Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku na badania.

Jak wyjaśniła Pani Prezes, pacjentami szpitala są głównie mieszkańcy powiatu żarskiego, ale nie tylko. Leczą się w nim również osoby z powiatu krośnieńskiego, czy powiatów dolnośląskich. Potrzeba wymiany taboru jest bardzo duża.

Wspomniała również o pozyskanym przez Powiat Żarski dofinansowaniu na rozbudowę szpitala, co podniesie jakość leczenia i standardy opieki nad chorymi.

Pani Prezes podziękowała radnym Rady Miejskiej w Lubsku za jedność w głosowaniu uchwały w sprawie przekazania dotacji. Podziękowała również Burmistrzowi Lubska Januszowi Dudojciowi, że mimo trudności finansowych, które Gmina Lubsko miała jeszcze nie tak dawno, zdobyto się na wsparcie Szpitala i na tak piękny dar.

 

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl